Evinizdeki akvaryumu iş yerinizden kontrol edin.


  • Akvaryum ısısını uzaktan kontrol edin.
  • Ortam ısısını ve nemini uzaktan gözlemleyin.
  • Soğutucuların ve ısıtıcıların açılıp kapanacağı dereceleri uzaktan ayarlayın.
  • PS geciktiricisi.
  • PS geciktiricisinin uzaktan zamanlanması.


AquaSens SAS-101 üzerinde bulunan Wi-Fi bağlantısı ile kolayca evinizdeki veya iş yerinizdeki kablosuz ağa bağlanır. Cep telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde, bulut teknolojisine sahip SAS-101 cihazına bağlanmak oldukça kolaydır. SAS-101 cihazınıza ait ID numaranızı ve pin kodunuzu uygulamaya kaydederek cihazınıza hemen ulaşabilirsiniz.SAS-101'i evinizdeki Wi-Fi ağına bağlama

SAS-101'i elektrik prizine takarken arkasında bulunan reset tuşuna basınız. Cihazın LCD ekranında "Wi-Fi ağı resetleniyor" yazısı görünene kadat reset tuşuna basılı tutunuz. Daha sonra ekranda "Cep telefonunuzdan Aquanix ağına bağlanınız" yazısı görülecektir.Cihaz bu yazıdan sonra kendini resetleyecek ve açılıştan sonra "Wi-Fi aranıyor" yazısı yazarak beklemeye gececektir.

Bu aşamada cep telefonunuzdan Wi-Fi ayarları bölümüne girerek "Aquanix" Wi-Fi alanına bağlanınız. Ekranınızda otomatik olarak Aquanix Hot-Spot ekranı açılacaktır. Eğer cep telefonunuzda Aquanix Hot-Spot ekranı otomatik olarak açılmazsa İnternet Tarayıcınızdan 192.168.4.1 sayfasını açarak Hot-Spot ekranına ulaşabilirsiniz.

Ekranda "WİFİ Ayarla" tuşuna basarak kapsama alanındaki Wi-Fi ağlarını görebilirsiniz. Ağlar içinde kedi Wi-Fi ağınızı bularak dokununuz. Aşağıda "SSID" bölümünde Wi-Fi ağınızın adı gözükecektir. Daha sonra password bölümüne Wi-Fi ağınızın şifresini yazarak "Kaydet" tuşuna basınız.

Bütün adımları tamaladıktan sonra ekranda "Wi-Fi bulundu. Bağlantyı tamam." yazısı gözükecektir. Eğer bağlantı gerçekleşmezse Wi-Fi şifrenizin doğru olduğundan emin olarak adımları tekrar deneyiniz.

İlk kullanımda SAS-101'i elektrik prizine taktıktan sonra uzun bir süre Wi-Fi ayarlarını yapmadan beklerseniz, cihaz fabrika değerleri ile açılacaktır. Fabrika değerlerine göre Soğutucu açılış değeri 26 derece üstü, ısıtıcı açılış değeri 24 derece altı ve PS gecikme süresi 80-90 saniye arasıdır. Daha önce ayarlanmış cihazlarda bu değerler sizin ayarlamış olduğunuz en son değerler olacaktır.

Sistem devreye girdikten sonra, Wi-Fi ağına bağlı olduğu sürece LCD ekranın etrafında yeşil bir çerçeve olacaktır. Eğer Wi-fi bağlantısı yok ise bu çerçeve kırmızı olacaktır.Cep Telefonu Uygulamasının Ayarlanması

Google Play'den "https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Desel.Aquanix" uygulamasını indirerek telefonunuza kurunuz.

Uygulama ilk çalıştığında "ID ve/veya PIN Hatalı" mesajı verecektir. Cihazınızın açılışı sırasında ekranda yazan Cihaz ID numarasını ayarlar bölümünde "Cihaz No" bölümüne yazarak "Kaydet" tuşuna basınız. Pin numarasının default değeri "0000" dır. Cihazınızın ve sisteminizin güvenliği için pin numaranızı lütfen değiştiriniz.

Ana Menü ekranına dönerek sağ üst köşede bulunan yenile tuşuna basarak verileri takip edebilirsiniz. Ana Menü ekranının en altında verilerin en son güncelleme tarih ve saatini görebilirsiniz.

Veriler uzun süre güncellenmediği taktirde ekranda bir mesaj çıkarak size bunu bildirecek ve sistemi kontrol etmeniz önerilecektir. Eğer sistemin bağlı bulunduğu Wi-Fi ağında internet kesilmiş ise siz, sisteme ulaşamayabilirsiniz ancak sizin kaydetmiş olduğunuz en son veriler ile sistem çalışmaya devam edecektir.Pin Değiştirme

Ayarlar menüsünde Pin Ayarları bölümünü bulunuz. Bu bölümde Pin bölümü aktif ancak Yeni Pin ve Pin tekrarı bölümleri pasiftir.

Pin değiştir kutucuğunu tıklayarak Yeni pin bölümünü aktif ediniz. Pin bölümüne cihazınızın geçerli pinini yazınız, Yeni Pin bölümüne ve Pin Tekrarı bölümlerine istediğiniz 4 haneli yeni pin numaranızı girerek Kaydet tuşuna basınız. Eğer eski pin numaranız doğru ve yeni pin numaranız uygun ise ekranda "Pin değiştirildi" mesajı gözükecektir. Bu mesaj gözükmezse adımları tekrarlayınız.

Eğer pin numaranızı unuttuysanız sistemi resetlediğiniz taktirde (SAS-101'i evinizdeki Wi-Fi ağına bağlama bölümü) pin numaranız "0000" olacaktır.İstenilen Isıtıcı-Soğutucu-PS değerlerinin girilmesi

Ayarlar menüsünde Sensör değerleri bölümünü bulunuz. Bu bölümde Soğutucu Açılış Isısı bölümüne soğutucu sistemin devreye girmesini istediğiniz değeri yazınız. Örn. 25,9 Sistem sıcaklığı 25,9 değerine ulaştığı zaman soğutucular devreye girecektir. Isı 25,9'un altına düştüğünde sistem otomatik olarak kapanacaktır.

Sıcaklık değerinide aynı şekilde sisteme giriniz. Örn 24,5. Sistem ısısı bu değerin altına düştüğü zaman ısıtıcılar açılacaktır.

PS Gecikme Süresini seçiniz. Bu seçim elektrikler kesilip geldikten sonra Protein toplayıcıların ne kadar süre bekledikten sonra çalışmaya başlıyacaklarını belirtmektedir.

Değerleri girdikten sonra Kaydet tuşuna basınız. Ekranda belirecek bir pop-up ekranı değerleri onaylamanızı isteyecektir. Onaylanan değerler bulut sistemi üzerinden cihazınıza ulaşacaktır. Bunun için cihazınızın yanında olmanıza gerek yoktur. Internet olan her yerden bu değişiklikleri yapabilirsiniz.

Aquanix AquaSens

  • Marka: Aquanix
  • Ürün Kodu: SAS-101
  • Stok Durumu: 2-3 gün içinde
  • 3.950,00TL

  • Vergiler Hariç: 3.291,67TL